Nauczyciele

Iza Smaza

Współzałożycielka Joga Kolektyw gdzie na codzień szczodrze dzieli się dobrem. Praktykuje od 8 lat, uczy już trzeci rok, z roczną przerwą na wojaże. Wcześniej związana była z Fabryką Energii. Obecnie na kursie nauczycielskim jogi Iyengara u najwyższej stopniem polskiej nauczycielki tej metody, Katarzyny Pilorz. Regularnie doszkala się i bierze udział w warsztatach z nauczycielami z Polski i zza granicy (Joe Pereira, Christian Pisano, Abhijata Iyengar, Faeq Biria, Robert Spica, Kasia Pilorz, Małgorzata Madej).

Podczas swej rocznej podróży po Azji, trzy miesiące spędziła u Swati i Rajiva Chanchanich, gdzie odnalazła nową drogę na swej jogicznej ścieżce i od tej pory regularnie powraca do tego miejsca, które mocno zaznaczyło się na jej życiowej mapie.

Fascynuje się tematyką czakr, filozofii jogi, psychoterapii przez ciało oraz metodą Lowena.

Jej zajęcia to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale też próba odnalezienia i poznania siebie. Ciało jest jedynie pierwszą warstwą, którą odkrywamy, a poprzez którą możemy dotrzeć dużo głębiej.

Gdy nie praktykuje, to bawi się kolorami, uczy podstaw rysunku w Fenomenarium Szkoła Rysunku, Malarstwa i Concept Artu oraz nałogowo pija kawę i czyta książki.

„Joga jest taaaka dooobra”

 

Daria Bunikowska

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Jogi (AZS Politechniki Częstochowskiej). Uprawnienie nadane przez Ministra Sportu i Turystyki.
Dyplomowana i certyfikowana nauczycielka jogi metodą BKS IYENGARA® poziom 1. Pomyślnie ukończyła kurs nauczycielski wg metody B.K.S Iyengara
(prowadzący Roman Grzeszykowski, mentoring Marek Bednarski).
Współzałożycielka Joga Kolektyw.

Praktykuje od 2006, co pozwoliło jej poznać kilka ścieżek jogi. Od pięknych sekwencji Ashtanga Yogi do precyzji asan doświadczanych wg przekazu B.K.S Iyengara. Od 2012 uczy (Fabryka Energii, Sambhala, Joga Kolektyw). Joga to dla niej Sztuka świadomego i uważnego Życia. Metoda Iyengara daje jej narzędzia by zwiększyć wrażliwość fizyczną i inteligencję umysłową. Zajęcia, które prowadzi są często wymagające fizycznie jednocześnie odświeżające i głęboko odżywcze. Zwraca dużą uwagę na integrację prawidłowego ruchu z prawidłowym oddechem.

Regularnie bierze udział w warsztatach wysoko wykwalifikowanych nauczycieli w Polsce i na Świecie, pogłębiając swoje doświadczenie w rozumieniu i przekazywaniu tego czym jest joga klasyczna. Stara się regularnie wracać do Indii (YogGanga), by czerpać wiedzę i doświadczenie u źródła.

„Experience will give you wisdom”